EN TR

آرشیو اخبار

استقبال دانشگاه باغچه شهیر ترکیه از ایجاد شعبه در منطقه آزاد ماکو

 استقبال دانشگاه باغچه شهیر ترکیه از ایجاد شعبه در منطقه آزاد ماکو
رئیس دانشگاه بین المللی باغچه شهیر استانبول از ایجاد شعبه این دانشگاه در ایران و به خصوص منطقه آزاد ماکو استقبال کرد و گفت: این توسعه دانشگاهی به هم‌افزایی در تولید علم و تحکیم پیوندهای فرهنگی و آموزشی بین 2 کشور منجر می شود....

پروفسور شنای یالچین/ şenay yalçın/ روز یکشنبه در حاشیه بازدید از منطقه آزاد ماکو در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به این که جایگاه علمی دو کشور در سطح مناسبی قرار دارد، افزود: ایجاد شعبه دانشگاه های ترکیه در ایران یا ایجاد دانشگاه مشترک در منطقه آزاد ماکو، امکان ایجاد همکاری های موثر و بیشتر علمی را فراهم می کند.
وی افزود: تبادل استاد و دانشجو، اجرای طرح های تحقیقی مشترک و تاسیس پارک علم و فناوری و شرکت های مشترک دانش بنیان می تواند در قالب همکاری های علمی طرفین انجام شود و علاوه بر آن، دانشگاه های دو طرف می توانند به صورت دو جانبه یا چند جانبه با یکدیگر همکاری کنند.
رئیس دانشگاه باغچه شهیر ترکیه با اشاره به قدمت روابط علمی و سیاسی ایران و ترکیه گفت: افزایش روابط دانشگاهی دو کشور ضرورت دارد و در بخش دوره های تحصیلات تکمیلی نیاز بیشتری به این همکاری ها احساس می شود.
وی با اذعان بر اینکه در تمامی کشورهای توسعه یافته جهان دانشگاه ها نقش محوری دارد، افزود: دانشگاه باغچه شهیر در بیش از 10 شهر توسعه یافته جهان از جمله واشنگتن، تورنتو، باتومی، کولن، برلین و... شعبه دارد و اخیرا در جمهوری آذربایجان نیز شعبه این دانشگاه راه اندازی شده است.
سیبل بایکوت(Sibel Baykut) ، معاون امور بین الملل دانشگاه باغچه شهیر استانبول نیز گفت: پیش از این در زمینه آموزش عالی تفاهم نامه های مشترکی بین 2 کشور ایران و ترکیه منعقد شده است اما باید تقویت شود.
وی با اشاره به رشد ایران در رتبه بندی های علمی دنیا، نسبت به پیشرفت های علمی ایران ابراز خرسندی کرد و گفت: در هر 2 کشور دانشگاه های مطرح و برجسته ای وجود دارد و همکاری مشترک می تواند به رشد علمی 2 کشور کمک کند.
به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد ماکو، دانشگاه باغچه شهیر در استانبول ترکیه قرار دارد و در بسیاری از رشته ها به زبان انگلیسی دانشجو می پذیرد.
این دانشگاه در سال1996 توسط بنیاد آموزشی باغچه شهر ـ اوغور (Bahçeşehir- uğur) در استانبول تأسیس شد و برای اولین بار در سال 1999 میلادی دانشجو پذیرش کرد.

ُسیدذبیح اله امام زاده امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.