EN TR

آرشیو اخبار

معاون سازمان منطقه آزاد ماکو عنوان کرد:

تولید و اشتغالزایی درگرو حمایت از صنایع کوچک

تولید و اشتغالزایی  درگرو حمایت از صنایع کوچک

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به  نقش صنایع کوچک و متوسط در تولید و اشتغال گفت: حمایت از صنایع کوچک یک ضرورت جدی به شمار می‌رود و لازمه اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی در منطقه است.
به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد ماکو، ابراهیم جلیلی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: صنایع کوچک از طریق نوآوری و تغییر فناوری، خلاقیت و  پویایی صنعت و در نهایت ایجاد فرصت‌های شغلی تاثیرگذارند. 
وی با اشاره به اینکه  امروز رقابت جهانی و تقاضای فزاینده برای تولیدات متنوع  اهمیت دارد افزود: هر چند صنایع بزرگ به جهت برخی مزایا هنوز هم مورد توجه سیاست ‌گذاران اقتصادی هستند؛ اما مزیت‌های صنایع خرد و کوچک به علت وجود اثر حمل و نقل، اثر بازار و ... به معنای واقعی کلمه محلی برای تبلور قابلیت‌ها و توانمندی‌های افراد خلاق و مبتکر است. 
جلیلی با اشاره به  اینکه حرکت به سوی منطقه‌ای ‌شدن و جهانی‌شدن بازارها سرعت گرفته ادامه داد: به موازات آن، دوره تولید محوری به انتهای حیات خود رسیده و دوره مشتری محوری در حال شکل‌گیری است. 
وی اظهار داشت: در حال حاضر چهار شهرک صنعتی در منطقه آزاد ماکو وجود دارد که می توان با تأمین زیرساخت های لازم و اعطای مشوقات زمینه حضور کار آفرینان و صاحبان صنایع خرد و کوچک و  سرمایه گذاران خارجی را فراهم کرد.
وی با تاکید بر اینکه سازمان منطقه آزاد ماکو از هرگونه سرمایه گذاری کوچک حمایت بزرگ دارد ادامه داد: قرار گرفتن شهرک های صنعتی در منطقه آزاد فرصتی طلایی برای واحدهای تولیدی و صنعتی ایجاد کرده و  واحدهای صنعتی و تولیدی که در این منطقه فعالیت می کنند، می توانند از مزایا و امتیازات ویژه این مناطق بهره مند شوند.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو با بیان اینکه واحد های کوچک اغلب از انعطاف‌پذیری بیشتری نسبت به واحدهای بزرگ برخوردارند ادامه داد: در مقابل نوسان های اقتصادی، امکان تغییر محصول، حجم سرمایه گذاری کم و راه اندازی در حداقل زمان، صنایع کوچک توجیه پذیر است. 
وی ادامه داد: بیش از 75 صنایع کوچک و متوسط در منطقه آزاد ماکو فعالیت دارند که برای بیش از سه هزار نفر فرصت شغلی ایجاد کرده اند.
جلیلی با اشاره به اینکه عملیات احداث شهرک دوم صنعتی 130 هکتاری  نیز از دیگر برنامه های سازمان بود که در حال اجرا است، تصریح کرد:  عملیات اجرایی شهرک صنعتی شماره سه که برای صنایع نیمه‌‌سنگین و نیمه آلاینده طراحی شده، آغاز گردیده است.

ُسیدذبیح اله امام زاده امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.