EN TR

آرشیو اخبار

اتاق فکر ورزش منطقه آزاد ماکو تشکیل می شود

اتاق فکر ورزش منطقه آزاد ماکو تشکیل می شود
با هدف برنامه ریزی برای اجرای بهتر و افزایش کیفیت فعالیتهای ورزشی کمیته تخصصی ورزش در منطقه آزاد ماکو تشکیل و آغاز بکار کرد.  

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد ماکو، در جلسه ای که به همین منظور در محل این سازمان و با حضور مربیان و کارشناسان ورزشی این منطقه ترتیب یافت، جواد اسماعیل زاده، معاون فرهنگی سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به فعالیتهای ورزشی انجام شده در چهار سال گذشته افزود: برگزاری موفق همایشهای پیاده روی خانوادگی با حضور بیش از صدها هزار نفر از بزرگترین فعالیتهای منطقه آزاد ماکو است که هر سال برگزار می شود.
وی با بیان اینکه هدف سازمان بالا بردن کیفیت و کمیت  فعالیتهای ورزشی در زمینه ورزشهای همگانی و پهلوانی است، اضافه کرد: برای توسعه و رشد ورزش منطقه در تمامی رشته با حضور متخصصان و کارشناسان ورزش اتاق فکر تشکیل خواهد شد.
دبیر شورای راهبردی ورزش مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور نیز در این جلسه با اشاره به این که براساس ارزیابی های انجام شده در مدارس کشور 93 درصد پسران و 94 درصد دختران مشکلات جسمی دارند بر اهمیت ورزش در زندگی روزمره تاکید کرد و افزود: ورزش در کشور ما باید از پایه و از مدارس بصورت علمی آغاز شود .
بیژن شیری با بیان اینکه در حال حاضر در جوامع جهانی با گسترده شدن ورزش از آن به عنوان سواد جسمانی نام برده می شود، خاطر نشان کرد:1/43 درصد از جمعیت کل کشور در مناطق آزاد ساکن هستند و لازم است در این مناطق برنامه های ورزشی هدفمند اجرا شود تا به عنوان نمونه در سایر نقاط کشور هم قابلیت اجرایی داشته باشد .
توجه به ورزشهای بومی و محلی و ورزش بانوان، لزوم برنامه ریزی برای رشد ورزش در مدارس، اجرای مسابقات مختلف ورزشی برای بانوان در منطقه و حمایت از تیمهای ورزشی بانوان و توجه به ورزشهای بانوان از تصمیات اولین جلسه کمیته تخصصی ورزش منطقه آزاد ماکو بود.

ُسیدذبیح اله امام زاده امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.