EN TR

آرشیو اخبار

اقدامات عمرانی و زیرساختی سازمان منطقه آزاد ماکو، برگ زرینی در کارنامه دولت دکتر روحانی

اقدامات عمرانی و زیرساختی سازمان منطقه آزاد ماکو، برگ زرینی در کارنامه دولت دکتر روحانی

روزنامه صبح ایران در مصاحبه با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو نوشت:

پروژه های مهم عمرانی که عمدتاً زیرساختی هستند، در جای جای منطقه آزاد ماکو به وضوح قابل لمس و مشاهده است که نتیجه تدبیر و همدلی مدیران دلسوز و جهادی سازمان منطقه آزاد ماکو است.

ارتباط صمیمی و متواضعانه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با خبرنگاران و پاسخ به سئوالات آنان تحت هر شرایطی چه در خارج از وقت اداری و چه در فضاهای دیگر مثل فرودگاه، خیابان، آسانسور و... وجه متمایز مهندس فروزان با دیگر مدیران است.

مجال گفت و گویی صمیمی در فرودگاه مهرآباد با مهندس حسین فروزان پیدا کردیم که با گشاده رویی و مزاح های خاص خودش بخوبی پذیرای ما شد.

حسین فروزان معتقد است خبرنگاران شغل سختی دارند. در طول سال باید با مشقت فراوان اتفاقات مختلف را سامان‌دهی کنند لذا برای من صحبت با آنان جز اولویت هاست.

وی با اعلام اینکه برای حل مشکلات مردم  بخصوص در منطقه مرزی و محروم ماکو یک هدف واحد را دنبال می کنیم، می گوید: این سازمان در طول سه سال و نیم علاوه بر پروژه های عمرانی، احداث فرودگاه، راه سازی، انتقال آب شرب به روستاها در حوزه مسائل آموزش و پرورش، خدمات بهداشت و درمان و کشاورزی و صنعت نیز اقداماتی داشته که به بصورت مشروح در مصاحبه های مختلف به سمع و نظر مردم شریف رسیده است

فروزان با اشاره به برخی نامهربانی ها در خصوص منطقه آزاد ماکو می گوید: علیرغم فشارهای غیرمنصفانه به این سازمان در طول این سال ها در فضای تعامل و گفت و گو نتایج مثبتی در بخش زیرساخت ها و خدمات به مردم در منطقه آزاد ماکو اتفاق افتاد که این رویه را با همت بیشتر و هدف مقدس خدمت به مردم قوی تر از گذشته در سال ۹۶ ادامه خواهیم داد.

وی معتقد است هر اقدامی در منطقه آزاد ماکو انجام شده در سایه تدبیر مسئولین ارشد بخصوص توجه ویژه رئیس جمهور محبوب به مناطق آزاد است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به بحث حصارکشی برای منطقه آزاد ماکو که اخیرا نیز در فضاهای مجازی مورد بحث است می گوید: از زمان قبول مسئولیت مدیرعاملی این سازمان اهدافی را بصورت کوتاه مدت و بلند مدت بر اساس اولویت و ضروریت تعریف کردیم لذا نخستین گامی که قصد اجرایی شدنش را داشتیم توسعه زیرساخت های این منطقه بود که خوشبختانه به اهداف مورد نظر رسیدیم. درطول این مدت از هر گونه پروژه و سرمایه گذار واقعی حمایت کامل کرده و انحصاری هم در این زمینه نداریم چون سازمان بدنبال سود نبود و هدف عمده ما ایجاد اشتغال پایدار در منطقه بوده است و به طرح های دارای توجیه فنی نگاه ویژه و تخصصی داریم تا واگذاری تسهیلات درست انجام شود.

وی می افزاید: موضوع #فنس_کشی منطقه نیز در اولویت اول برنامه های سازمان قرار داشت ولی با توجه به اینکه موضوع الحاق #چالدران به منطقه آزاد ماکو به صورت جدی در مجلس و هیئت دولت مطرح است و نماینده محترم مردم شریف ماکو، شوط، پلدشت و چالدران نیز پیگیر موضوع هستند فعلا عملیات فنس کشی را متوقف کردیم البته مطالعات و اقدامات اولیه در این خصوص انجام شده و به محض حصول نتیجه الحاق چالدران به منطقه آزاد ماکو عملیات فنس کشی آغاز می شود.

فروزان در پاسخ به سئوالی در مورد تردد خودروهای پلاک منطقه نیز می گوید: در این رابطه اقدام های مختلفی صورت گرفته حتی استاندار محترم نیز پیگیر موضوع بود و امید دارم درصورت همت نمایندگان استان در مجلس و پیگیری های بنده در سال آینده این اتفاق نیز رخ بدهد.

ُسیدذبیح اله امام زاده امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.